آخرین ارسالی های انجمن

عنوان پاسخ بازدید توسط
جزوه CAD/CAM 0 4 rasulsayar
جزوه ریخته گری فلزات 0 6 rasulsayar
جزوه تست های غیر مخرب در جوشکاری 0 7 rasulsayar
دانلود رایگان قالب سایت مستر مووی برای رزبلاگ 0 6 rasulsayar
جزوه درس مقاومت مصالح۲ دکتر جوهرزاده 0 224 rasulsayar
قالب ریسپانسیو سایت دوستی ها برای وبلاگ 0 240 rasulsayar
آموزش نرم افزار سالید ورک 1 270 dgmmzit
جزوه درس دینامیک دانشگاه علم و صنعت 0 262 rasulsayar
جزوه معادلات دکتر عباس طاهرپور 0 269 rasulsayar

تکنولوژی که هوای ماه را مانند زمین می‌کند

تکنولوژی که هوای ماه را مانند زمین می‌کند

دانشمندان با فناوری جدید موفق شدند غبار سطح ماه را به اکسیژن تبدیل کنند . در ادامه مطلب با آقای مهندس همراه باشید:

اگر انسان‌ها قرار است حضور بلندمدتی روی ماه داشته باشند، به هوای قابل تنفس و سوخت موشک نیاز دارند و آژانس فضایی اروپا ممکن است به راهکاری برای تولید هر دو در سطح خود ماه رسیده باشد.

 

این سازمان در حال راه‌اندازی نمونه اولیه یک سیستم است که غبار ماه (البته در حال حاضر به صورت شبیه‌سازی شده) را به اکسیژن تبدیل می‌کند که از آن برای تنفس و سوخت می‌توان استفاده کرد.

 

این تکنیک مقادیر زیادی از اکسیژن را در رگولیت با استفاده از الکترولیز نمک مذاب آزاد می‌کند که غبار ماه را تحت گرمای فوق‌العاده بالا قرار می‌دهد تا اکسیژن از رگولیت استخراج شده و به همراه نمک در یک آند جمع‌آوری شود.

 

از این فرآیند ساده در تولید آلیاژ و فلز استفاده می‌شود، ولی آژانس فضایی اروپا (ESA) آن را تغییر داده است تا مطمئن شود اکسیژن برای اندازه‌گیری در دسترس است.

 

 

همانطور که می‌توانید حدس بزنید، این فرآیند می‌تواند برای کاوشگران ماه بسیار مفید باشد، چون آلیاژ‌های مفیدی تولید می‌کند که از آن‌ها برای تعمیر دستگاه‌ها یا ساخت زیستگاه‌ها استفاده شود.

 

روی سطح ماه پیش از راه‌اندازی این سیستم باید کار‌های زیادی انجام شود. به عنوان مثال سیستم باید بتواند اکسیژن را به جای هدایت به بیرون ذخیره کند.

 

یک سیستم قابل تست روی ماه احتمالا در اواسط دهه ۲۰۲۰ آماده خواهد بود، بنابراین نباید فاصله چندانی با دورانی داشته باشیم که در آن کاوشگران فضا در محیط دور از زمین بتوانند هوای قابل تنفس تولید کنند.

سفارش انجام پروژه های مهندسی مکانیک

ads اگر در انجام پروژه های خود دچار مشکل شده اید و یا وقت انجام پروژه های خود را ندارید، این مشکل را به ما بسپارید.

روند ثبت سفارش به این گونه میباشد که شما در ابتدا فرم سفارش پروژه خود را پر کرده و برای ما ارسال میکنید. در مرحله بعد کارشناسان ما پروژه شمارا برسی و قیمت گزاری کرده و برای شما ارسال میکنند. در صورت تمایل پیش پرداخت پروژه را واریز میکنید و پروژه شما استارت میخورد. و در اخر با پرداخت کل مبلغ پروژه خود را دریافت مینماید.

برای مشاهده توضیحات بیشتر اینجا را کلیک کنید ...

کیفیت کار ما اعتبار ماست